Mary Kay a já

Nezávislá  Senior Sales Director Kateřina Drobná 


Můj příběh s Mary Ka začal úplně ....neplánovaně :)
Jako matka na mateřské dovolené se třemi kluky  jsem občas potřebovala vyrazit mezi lidi. Poskytovala jsem čtyřiadvacetihodinový servis pětiměsíčnímu Šimonovi, tříletému Adamovi a devítiletému Matyášovi, k tomu jsme provozovali rodinnou květinářskou firmu a uvažovali jsme o otevření svatebního salonu. A tak jsem se jednoho krásného dne vypravila na svatební veletrh, abych tam načerpala inspiraci. Tu jsem opravdu načerpala, ovšem netýkala se mých původních plánů, i když vlastně ano, v podstatě došlo k jejich rozšíření. Potkala jsem tam totiž nezávislou kosmetickou poradkyni Mary Kay, která mi ukázala spoustu nádherných věcí. Koupila jsem si něco, co jsem potřebovala ze všeho nejméně - třpytivý pudr s labutěnkou. Ale byla jsem na tom tak, že jsem nutně potřebovala trochu krásy do všech povinností, které jsem denně musela splnit. Ostatně ten pudr mám dodnes schovaný, protože odstartoval velmi důležitou proměnu nejen mojí, ale i fungování celé naší rodiny.


Žena, která mi ukázala nový směr mého života, se jmenuje Petra Poborská a nikdy nepřestanu být Petře vděčná, že mi Mary Kay ukázala a přizvala mě do svého týmu.Poznala na mně, že jsem zralá na změnu a přijela za mnou domů, aby mi v klidu všechno ukázala a nastínila mi možnosti, jaké společnost Mary Kay ženám nabízí. Vůbec mě nemusela přemlouvat, dopředu jsem věděla, že do toho půjdu. Už při našem prvním setkání mi Petra dala malou brožuru, kde bylo hodně informací o tom, jak se dá s Mary Kay podnikat, tak jsem si dokonce připravila peníze na startovací kufřík , který je opravdu velmi výhodný pro Vás samotnou na používání hromady kosmetiky za minimální cenu, ale hlavně je pro Vás nutností na  ukazování a zkoušení těch hebkých a kouzelných produktů

Předvedla jsem kosmetiku kamarádkám, sousedkám, dalším lidem, které jsem na své startovací cestě potkala. Moje počáteční investice do kufříku byla během 14 dnů vrácena do rodinného rozpočtu a do roka jsem se stala nezávislou Sales Director a můj tým se stále rozrůstal. V současné době je v mém týmu okolo 200 žen, vychovala jsem již několik nezávislých Sales Directors, další se objeví co nevidět a možná to právě  budete i vy ?

Manžel, který tehdy pracoval  pro holandskou květinovou firmu,bral moje podnikání zpočátku jako příjemné rozptýlení vhodné pro ženu na mateřské dovolené. A byl ráda, že mám něco svého. Abych se z "toho" všeho nezbláznila :) Když ale viděl, že mě to nejen baví, ale že díky tomu už nemusíme každou korunu obrátit dvakrát, začalo se mu to velmi líbit. Jako racionální muž usoudil, že je to vlastně perfektní, když se má s kým podělit o financování rodiny a začal mě vydatně povzbuzovat. V dnešní době má i on svou k původní práci vlastní firmu "Andělskou kovárnu" a dělá to co miluje !

Podnikání máme v rodině a já sama jsem se odjakživa do všeho vrhala s elánem a nebála jsem se odmítnutí. Jako mladá holka jsem se po střední škole nedostala na vysokou, a tak jsem se ucházela o místo aranžérky květin na zámku v Lánech, kde pobýval tehdejší prezident Václav Havel se svojí první ženou Olgou. Přijali mě a já se starala o výzdobu interiéru a obnovu takové květinové výzdoby, kterou tam kdysi míval první prezident Tomáš Garrigue Masaryk. Byla to velmi pěkná práce. Po té jsem se vrátila domů, abych společně s maminkou založila květinářskou firmu Anette, kam se po vysoké škole přidala i moje sestra. Anette má již své jméno a floristickou tradici 26 let na trhu.

Při svatebních přehlídkách naší firmy již  22 let líčím, vytvářím účesy a Image modelkám.

Když jsem však začala MARY KAY ,VIZÁŽISTIKU A KURZY dělat na plno... do toho 3 děti a dům. Hlavní majitelkou květinářství se stala moje sestra Simona a maminka.

Stále však mou vášní je Svatební servis nevěstám. To znamená, že nevěstu nalíčím, učešu, navrhneme květiny nejen pro ni, ale i ostatní svatební hosty a také do interiéru. Právě tady se obě moje podnikatelské aktivity krásně potkávají. Ostatně moje sestra už začala podnikat s Mary Kay také.

Velmi mi vyhovuje, že podnikám také na venkově, navíc na severu, kde ženy nemají tolik příležitostí, jak udělat dobře své duši. Naše podnikání není jenom o kosmetice, ale zejména o tom, jak si dělat "ženské" radosti, které k plnohodnotnému životu patří. Říká se, že dnes se lidé od sebe vzdalují, že si mezi sebou stavějí zdi. Mary Kay má filozofii zcela opačnou, ta dává lidi dohromady, protože přináší do jejich životů krásu, komfort a právě onen vzácný lidský kontakt.

Mary Kay můj život nesmírně obohatila. Nejen po stránce profesní.S manželem jsme si užily několik nezapomenutelných dovolených pro nejlepší nez. Sales Directors, před domem mám zaparkovaný SVŮJ ČTVRTÝ RŮŽOVÝ MERCEDES, s níž objíždím své zákaznice a budím s ní všude pozornost. Když řeknu, že je to dárek od společnosti, pro kterou pracuji, nikdo tomu nechce věřit. 

Navíc je to velkou motivací pro všechny ženy v mém týmu i ty, které teprve o náplni svého života uvažují. Řeknou si: "Když to dokázala Katka, tak proč bych to nedokázala já?"